“Oblékáme hada Edu”

25.09.2014 07:44

Vážení rodiče / zákonní zástupci,

 

naše škola se, jako jediná v Českých Budějovicích, zúčastní v rámci celoevropské kampaně dopravní hry “Oblékáme hada Edu”. Jedná se o zábavnou

a efektivní kampaň pro k podpoře udržitelného cestování jako je chůze, jízda

na kole, cestování veřejnou dopravou nebo spolujízda pro cesty do školy.

Hry se můžete zúčastnit také vy! Pomozte prosím Vašemu dítěti cestovat do školy udržitelným způsobem. Umožněte mu jít pěšky, jet na kole, použít veřejnou dopravu nebo spolujízdu autem s kamarádem místo dojíždění autem. Dovolte dětem zažít různé způsoby cestování do školy, možná to pomůže také Vašemu zdraví nebo dokonce ušetří nějaké peníze za cestování!

 

Naše škola se zúčastní hry od 29.9.2014 do 13.9.2014.

 

Proč se zapojit?

 • Vaše dítě hraje tuto hru společně s jeho kamarády ve škole, a to i v rámci školní celoroční dopravní hry.

 • Vaše dítě bude cestovat do školy zdraví prospěšným způsobem.

 • Vaše dítě se naučí cestovat do školy bezpečně a udržitelně.

 • Hra může pomoci snížit dopravní zácpy v blízkosti školy.

 • Pomůžete tím udělat prostředí kolem školy bezpečnější.

 • Hra je zábavná pro Vás i Vaše dítě.

   

  O co se jedná?

  Každé dítě, které bude v průběhu kampaně cestovat do školy udržitelným způsobem, získá za daný den samolepku – “puntík”. Za udržitelné způsoby cestování je považována chůze, jízda na kole, autobusem, nebo s využitím spolujízdy. Všechny samolepky se postupně lepí na velký plakát s dopravním hadem Edou, který je vyvěšen na spojovací chodbě naší školy. Cíl školy je splněn ve chvíli, kdy je celý had pokryt samolepkami. Jakmile se podaří hada polepit celého, děti získají odměnu
  za splnění školního cíle kampaně.

   

  Pomozte nám dosáhnout našeho cíle.

  Naše škola si dala za cíl zvýšit podíl udržitelných cest do školy o 10 %.

  Pomozte nám, prosím, tohoto cíle dosáhnout.

  Více informací o hře naleznete na stránce: www.trafficsnakegame.eu/czechrepublic

   

  S pozdravem,

  had EDA